Przygotowanie do porodu

Poczęcie dziecka i oczekiwanie na jego narodziny to jedno z najpiękniejszych doświadczeń dane rodzicom i całej rodzinie.
Cieszymy się, że pomimo wielu trudności udało się Wam dotrzeć do tego momentu. Gratulujemy!
W tym wyjątkowym czasie, chcemy dać Wam poczucie bezpieczeństwa, otaczając Was i dziecko wielospecjalistyczną opieką naszego zespołu, który na każdym kroku będzie czuwał nad bezpiecznym przebiegiem ciąży.
Chcemy, aby Wasze dziecko przyszło na świat w jak najbardziej komfortowych i przyjaznych warunkach, w poczuciu spełnienia i radości Was jako rodziców. Chcemy, aby poród był dla Was satysfakcjonujący, pełen sprawczości, radości i piękna. By był cudownym wspomnieniem dnia narodzin Waszego upragnionego dziecka.
Lekarz prowadzący
Wasz lekarz prowadzący będzie nadzorował przebieg ciąży, nie ograniczając się tylko do standardowych zaleceń, ale dostosowując je do Waszej indywidualnej sytuacji i troski o bezpieczny przebieg ciąży. Zleci wykonanie badań adekwatnych do wieku ciążowego, dostosuje farmakoterapię, będzie kontrolować poziom progesteronu, a przede wszytki bacznie przyglądać się rozwojowi dziecka.
Instruktor Modelu Creighton

Jeśli test ciążowy jest dodatni, poinformujcie o tym fakcie Waszego instruktora Modelu Creighton, on wyliczy czas poczęcia i czas narodzin Waszego Dziecka oraz pomoże Wam w szybkim kontakcie z lekarzem prowadzącym, towarzysząc Wam na każdym kroku aż do rozwiązania.
Pamiętajcie, aby nie przerywać obserwacji, a o każdej niepokojącej sytuacji informować Waszego instruktora bądź lekarza. Dzięki obserwacjom będziecie w stanie zareagować w wielu sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu Waszego dziecka.
Jeśli nie znacie jeszcze Modelu Creighton, a chcielibyście po porodzie płynnie poruszać się w obszarze płodności, to naukę najlepiej rozpocząć jeszcze w ostatnim trymestrze ciąży, spotykając się z instruktorem na spotkaniu wprowadzającym.
Zapoznacie się z metodą, dowiecie się jak prowadzić obserwacje i jak je zapisywać. Pozostały czas oczekiwania na rozwiązanie pozwoli na spokojne przyswojenie teorii, przeczytanie podręcznika użytkownika oraz wdrażanie nawyku regularnych obserwacji, bo w tym obszarze można działać już w trakcie ciąży.
Spotkania z instruktorem Modelu Creighton i nauka interpretacji zapisów karty będą się odbywały już po porodzie, według indywidualnie ustalonego harmonogramu. Zyskacie pewność w prowadzeniu obserwacji i ich interpretacji każdego dnia.

Dietetyk kliniczny

Dietetyk kliniczny, który do tej pory uczestniczył w procesie leczenia, dostosuje suplementacje oraz dietę tak, by były one bezpieczne dla dziecka i miały pozytywny wpływ na jego rozwój. Nie rezygnuj z dotychczasowej diety, kontynuuj ją aż do rozwiązania, nagła zmiana, mogłaby mieć  negatywny wpływ na przebieg ciąży.

Psycholog okołoporodowy
Nasz psycholog okołoporodowy zaopiekuje się emocjami, których w okresie stawania się rodzicem bywa dużo i które często wtedy przybierają na sile. Pomoże oswoić lęk związany z ciążą, porodem i rodzicielstwem. Możesz omówić z nim wszelkie ważne kwestie, jak relacje małżeńskie, wizję bycia rodzicem czy inne sprawy, które są Ci bliskie.
Ze wsparcia psychologicznego może skorzystać zarówno przyszła mama jak i tata.
Arteterapeutka
W chwilach większego stresu, napięcia czy potrzeby chwili oddechu, nasza arteterapeutka przeprowadzi sesje relaksacyjne, które nie tylko wpływają korzystnie na mamę, ale w okresie prenatalnym także na dziecko. Rozluźniając poszczególne partie swojego ciała wpływamy m.in. na zmniejszenie poczucia zmęczenia, poprawę jakości snu, redukcję napięć bólowych, zapobiegamy bezsenności, regulujemy pracę serca, uspokajamy oddech, a w okresie prenatalnym dotleniamy dziecko, przyczyniając się do prawidłowego rozwoju jego struktur mózgowych, zmniejszając ryzyko przedwczesnego porodu.
Fizjoterapeutka dna miednicy
Ważną rolę w przygotowaniu do porodu pełni fizjoterapeuta dna miednicy, który przywróci prawidłowe napięcie dna miednicy, pomoże przygotować się do porodu, a także pomoże w sytuacji bólu kręgosłupa, spojenia łonowego, kości ogonowej oraz rozejścia mięśni prostych brzucha.
Kosmetolog

Nasza specjalistka kosmetolog przeprowadzi Cię przez dobór naturalnej pielęgnacji, która wpłynie na całościowy dobrostan Twój i Twojego dziecka zarówno w czasie ciąży jak i po porodzie. Świat kosmetyków może być bezpieczny, nieprzypadkowy i przyjazny, kiedy oddajesz siebie i swoje dziecko we właściwe ręce.

Położna
Nasza położna przygotuje Was do porodu, połogu i opieki nad noworodkiem. Porozmawiacie o Waszym wyobrażeniu porodu i wspólnie rozpracujecie ewentualne obawy czy porodowe mity. Indywidualnie pomoże Ci droga Mamo zdobyć odpowiednie kompetencje, wiedzę oraz odnaleźć w sobie siłę i porodową moc, a Tobie drogi Tato podpowie jak możesz aktywnie towarzyszyć żonie w narodzinach Waszego dziecka.
W trakcie spotkań z położną, dowiecie się wszystkiego co istotne w przygotowaniu do rodzicielstwa m.in.:
– pielęgnacji i kąpieli noworodka
– karmienia piersią
– fizjologii porodu
– technik oddechowych w czasie porodu
– pozycji wertykalnych
– razem skompletujecie wyprawkę dla malucha i spakujecie szpitalną torbę
– przygotujecie się do połogu.
Doula

Decydując się na towarzyszenie w tym wyjątkowym momencie naszej douli otrzymacie nieocenione niemedyczne – emocjonalne informacyjne i fizyczne wsparcie dla Ciebie droga Mamo i Twojej rodziny. Doula może towarzyszyć Ci w porodzie, wesprzeć poród naturalną aromaterapią. A jako wykształcona i doświadczona mama zapewni ciągłe wsparcie po porodzie.

Rozpocznij podróż do zdrowia, a my zajmiemy się resztą.

Nasz przyjazny zespół jest gotowy, aby Ci pomóc. Skontaktuj się z nami już teraz,
aby umówić się na konsultację i rozpocząć swoją drogę do zdrowia i spełnionego rodzicielstwa.

ZADZWOŃ - nad każdą sytuacją
pochylamy się indywidualnie

Kontakt

Centrum Nowe Życie
ul. Farna 8, 85-101 Bydgoszcz

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10.00 - 20.00
(po wcześniejszym umówieniu wizyty)

All rights reserved © 2024 Copyright Centrum Nowe Życie
 Polityka prywatności | Regulamin
| Zamówienie | Koszty dostawy | Polityka plików cookies