Czas po porodzie

Czas po narodzinach jest wyjątkowym wyzwaniem dla młodych Rodziców. Jeżeli właśnie przyszło na świat Wasze pierwsze dziecko, to wszystko jest dla Was nowe, zarówno w kwestiach opieki nad noworodkiem, Waszej relacji małżeńskiej, Waszych doświadczeń jako mama i tata.
Jest to przepiękny czas, w którym się wzajemnie poznajecie, odnajdujecie się w nowej codzienności. Czasem bywa też trudno – nocne pobudki, zmęczenie, problemy laktacyjne, baby blues, szaleństwo hormonów. Zderzenie z naszymi wyobrażeniami, jak to będzie, jakie będzie nasze dziecko, jakimi będziemy rodzicami. Chcemy, by ten okres był dla Was czasem pięknych chwil i wspomnień, chcemy Was po prostu wesprzeć.
Lekarz prowadzący
Na badanie kontrolne należy się zgłosić 6-8 tygodni po porodzie, niezależnie czy poród był siłami natury czy przez cesarskie cięcie.
Lekarz przeprowadzi wywiad, skontroluje, czy macica się prawidłowo obkurczyła, a w trakcie badania ginekologicznego oceni czy nie ma niepokojących objawów w drogach rodnych.
Fizjoterapeuta dna miednicy

Obowiązkowym punktem po porodzie jest wizyta u fizjoterapeuty dna miednicy, który skontroluje powłoki brzuszne, mięśnie proste, rozejście kresy białej, stan blizny po cesarskim cięciu i ewentualnym nacięciu krocza – czy nie tworzą się zrosty, a także czy nie doszło do obniżenia narządów rodnych. Ponadto oceni napięcie dna miednicy. Jest to niezbędny punkt profilaktyki dysfunkcji dna miednicy (nietrzymania moczu, zaburzeń oddawania moczu, obniżenia narządów, bolesnych miesiączek, dyskomfortu współżycia).

Instruktor Modelu Creighton
Kwestia rozpoznawania płodności małżonków towarzyszy w tle nowej sytuacji. Nasuwa się wiele pytań dotyczących tego, kiedy płodność powraca czy jest czas bezwzględnej niepłodności, czy dam radę rozpoznać potencjalną owulację itd.
Jeśli czujecie się niepewnie w tej nowej sytuacji lub nie znacie jeszcze Modelu Creighton, a chcielibyście płynnie poruszać się w obszarze płodności, bez pomiarów temperatury, umówcie się z instruktorem na spotkanie.
Dietetyk kliniczny
Ciąża to ogromne wyzwanie dla organizmu kobiety, który podczas 9 miesięcy stara się przede wszystkim dostarczyć wszystkich składników odżywczych, mineralnych oraz witamin dla rozwijającego się dziecka, często kosztem zubożenia organizmu samej mamy.
Okres po ciąży jest kolejnym wyzwaniem, podczas którego mama kontynuuje rolę „żywiciela”. W tym czasie, kluczowe jest zatroszczenie się o jej organizm oraz pomoc w podtrzymaniu i wzmocnieniu laktacji.
Dietetyk kliniczny, który do tej pory towarzyszył Ci w trakcie ciąży, zatroszczy się o Ciebie także w tym momencie.
Psycholog okołoporodowy
Rola psychologa po porodzie to zarówno wsparcie w okresie zwiększonej wrażliwości psychologicznej kobiety, co jest typowe dla połogu, jak i uważność diagnostyczna, pozwalająca wychwycić ewentualne wczesne sygnały np. depresji poporodowej. Najczęściej jednak dla komfortu rodziców wystarczy po prostu życzliwe wsparcie specjalisty, który odpowie na pojawiające się pytania i towarzyszy również w radościach rodzicielstwa.
Na późniejszym etapie psycholog pomaga rozwiewać rodzicielskie wątpliwości, wspiera w budowaniu więzi z dzieckiem oraz wzmacnianiu relacji między małżonkami. Wejście w rolę mamy i taty wpływa niemal na każdy obszar życia – po wszystkim tym, co w sobie w związku w tym zauważają, można porozmawiać z psychologiem okołoporodowym.
Arteterapeutka
W chwilach większego stresu, napięcia czy potrzeby chwili oddechu, nasza arteterapeutka przeprowadzi sesje relaksacyjne. Rozluźniając poszczególne partie ciała, możemy wpłynąć m.in. na zmniejszenie poczucia zmęczenia, poprawę jakości snu, redukcję napięć bólowych, wyregulowanie pracy serca czy uspokojenie oddechu.
Kosmetolog
Nasza specjalistka kosmetolog przeprowadzi Cię przez dobór naturalnej pielęgnacji, która wpłynie na całościowy dobrostan Twój i Twojego dziecka. Świat kosmetyków może być bezpieczny, nieprzypadkowy i przyjazny, kiedy oddajesz siebie i swoje dziecko we właściwe ręce.
Położna
Możecie również skorzystać z pomocy położnej środowiskowo-rodzinnej, która zaopiekuje się zarówno mamą, jak i dzieckiem w sferze medycznej, pielęgnacyjnej czy w problemach z laktacją.
Doula
Decydując się na towarzyszenie w tym wyjątkowym momencie naszej douli otrzymacie nieocenione niemedyczne – emocjonalne informacyjne i fizyczne wsparcie dla Ciebie droga Mamo i Twojej rodziny. Doula może towarzyszyć Ci w porodzie, ale także jako wykształcona i doświadczona mama zapewni ciągłe wsparcie po porodzie.

Rozpocznij podróż do zdrowia, a my zajmiemy się resztą.

Nasz przyjazny zespół jest gotowy, aby Ci pomóc. Skontaktuj się z nami już teraz,
aby umówić się na konsultację i rozpocząć swoją drogę do zdrowia i spełnionego rodzicielstwa.

ZADZWOŃ - nad każdą sytuacją
pochylamy się indywidualnie

Kontakt

Centrum Nowe Życie
ul. Farna 8, 85-101 Bydgoszcz

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10.00 - 20.00
(po wcześniejszym umówieniu wizyty)

All rights reserved © 2024 Copyright Centrum Nowe Życie
 Polityka prywatności | Regulamin
| Zamówienie | Koszty dostawy | Polityka plików cookies