Celowane leczenie niepłodności żeńskiej zwiększa skuteczność

Nie jesteśmy skrojone od jednego szablonu, jako kobiety różnimy się od siebie, jedna ma oczy ciemne, inna jasne, jedna ma mały nos, a druga garbaty. Podobnie jest z naszą fizjologią, jedna będzie miała cykl 28-dniowy, druga 34, jedna będzie miała owulacje wcześniej, druga później.

Celowane leczenie – co to jest?

 

Celowane leczenie nie zakłada, że wszystkie kobiety mają cykl 28-dniowy oraz owulację przypadającą szacunkowo np. na 14 dzień, ale bazuje na nowoczesnej obserwacji i analizie cyklu, która pozwala, aby zlecone przez lekarza badania oraz leki były skorelowane z rzeczywistą fizjologią kobiety, tak aby móc je właściwie ocenić, a nie jak to zazwyczaj bywa „na oko”.

Takie spersonalizowane postępowanie jest bardzo pomocne w skutecznej diagnostyce i leczeniu.

Kobiety bardzo często korzystają z aplikacji komórkowych, aby poznać swój cykl i określić czas płodny, niestety w wielu przypadkach on się zupełnie nie pokrywa z rzeczywistością.

Rola instruktora Modelu Creighton

 

Instruktor Modelu Creighton uczy parę zasad obserwacji, a następnie przygotowuje ją na pierwszą wizytę u lekarza prowadzącego, która trwa około godziny. Dzięki prowadzonym obserwacjom instruktor pokazuje w karcie, w jakich dniach wykonać zlecone przez lekarza badania, aby były miarodajne i odzwierciedlały rzeczywisty stan zdrowia kobiety.

Diagnostyką objęty jest oczywiście też mężczyzna, który oprócz badań laboratoryjnych wykonuje badanie nasienia.

Ponadto instruktor wskazuje w karcie, kiedy para ma się umówić na pierwszą wizytę, opisuje kartę w sposób ułatwiający dogłębną analizę, wylicza jakość okienka płodności, wpisuje do karty wyniki badań.

Dzięki takiemu przygotowaniu, często już na pierwszej wizycie, lekarz jest w stanie postawić wstępną diagnozę oraz wprowadzić ukierunkowane leczenie.

Instruktor, ponadto koordynuje proces leczenia i przekazuje ogrom wiedzy na temat płodności, analizuje styl życia w celu wyeliminowania czynników obniżających płodność, z których wiele par nie zdaje sobie zupełnie sprawy, takich jak np. sen, który jest niezbędny do regeneracji naszego organizmu, stres, który może bardzo negatywnie oddziaływać na nasz organizm, nawet hamować owulacje, odpowiednia dieta, która jest podstawą naszego zdrowia oraz płodności, umiarkowana aktywność fizyczna, która będzie podnosiła ilość endorfin w organizmie, substancje kancerogenne, genotoksyczne obecne w niektórych lekach, suplementach oraz kosmetykach, ksenoestrogeny zaburzające gospodarkę hormonalną, prawidłowa masa ciała, ponieważ tkanka tłuszczowa działa hormonozależnie i może zaburzać funkcjonowanie wielu układów.

 

Skuteczność aż do 70%

Przyczynowe leczenie niepłodności, skorelowane z kartą obserwacji, gdzie leczeniem objęci są oboje małżonkowie, osiąga skuteczność od 40% do 70%.

Rozpocznij podróż do zdrowia, a my zajmiemy się resztą.

Nasz przyjazny zespół jest gotowy, aby Ci pomóc. Skontaktuj się z nami już teraz,
aby umówić się na konsultację i rozpocząć swoją drogę do zdrowia i spełnionego rodzicielstwa.

ZADZWOŃ - nad każdą sytuacją
pochylamy się indywidualnie

Kontakt

Centrum Nowe Życie
ul. Farna 8, 85-101 Bydgoszcz

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10.00 - 20.00
(po wcześniejszym umówieniu wizyty)

All rights reserved © 2024 Copyright Centrum Nowe Życie
 Polityka prywatności | Regulamin
| Zamówienie | Koszty dostawy | Polityka plików cookies