Skip to content

Rozpoznawanie płodności (MRP)

Pomimo panującego trendu zdrowego stylu życia, naturalne metody rozpoznawania płodności, wielu osobom nadal kojarzą się z “nieskuteczną metodą dla zacofanych – kalendarzykiem”. Jeszcze 40-50 lat temu można było tak powiedzieć, lecz nie teraz. Obecnie istnieje szereg metod, które bazują nie na wyliczeniach, jak w przypadku “kalendarzyka”, lecz na codziennych pomiarach konkretnych cech cyklu miesiączkowego tzw. biowskaźników czy objawów. Badania na temat skuteczności metod objawowych są od dawna publikowane w profesjonalnym piśmiennictwie medycznym.
Obserwacja biowskaźników za pomocą Modelu Creighton pozwala na precyzyjne określenie czasu płodnego i niepłodnego w cyklu , stanowiąc jednocześnie nieocenione źródło informacji na temat zdrowia prokreacyjnego i ginekologicznego.

Wszystkim kobietom, które chciałyby żyć w zgodzie ze sobą, poznać swoje cykle oraz poprawnie odczytywać sygnały o wszelkich nieprawidłowościach w zakresie zdrowia ginekologicznego, oferujemy kursy obserwacji cykli za pomocą Modelu Creighton. Jest to wystandaryzowany system zapisu wydzieliny pochwowej dostosowany do potrzeb każdej kobiety, w każdym wieku. Cechuje go łatwość stosowania i interpretacji. Nie wymaga pomiaru temperatury ciała a jedynym ocenianym wskaźnikiem jest śluz szyjkowy. Jest to metoda dla kobiet aktywnych.
Model Creighton może być stosowany:
– przy cyklach regularnych i nieregularnych,
– przy cyklach bezowulacyjnych,
– po odstawieniu pigułki antykoncepcyjnej,
– przy karmieniu piersią,
– przed menopauzą,
– … oraz w każdej innej sytuacji.
Model Creightona może być stosowany przez:
– pary planujące odłożenie czy też uniknięcie poczęcia, stanowiąc wspaniałą alternatywę dla inwazyjnych metod antykoncepcji,
– kobiety karmiące piersią,
– kobiety w okresie przedmenopauzalnym,
– kobiety, które są zainteresowane zrozumieniem natury swoich cykli.
Kursy są prowadzone przez certyfikowane instruktorki Modelu Creighton.
Kurs nauki Modelu Creightona obejmuje spotkanie wprowadzające oraz 4 spotkania indywidualne.