Skip to content

Naprotechnologia

Niepłodność, która dotyka wiele par, jest konsekwencją zaburzeń równowagi zdrowia prokreacyjnego, a także ogólnego. Naturalną i skuteczną metodą leczenia niepłodności jest interdyscyplinarne, przyczynowe leczenie, z wykorzystaniem NaProTechnologii, które oferowane jest przez Centrum NOWE ŻYCIE.

Ten sposób postępowania umożliwia rozpoznanie i leczenie niepłodności małżeńskiej uwzględniając:

– obserwację cyklu miesięcznego kobiety,

– kompleksową diagnostykę kobiety i mężczyzny,

– wykorzystanie nowoczesnych form leczenia niezabiegowego i zabiegowego.

Kluczowym założeniem metody jest wnikliwa obserwacja objawów świadczących o płodności w przebiegu cyklu miesięcznego, a także wykorzystanie tych obserwacji dla celów diagnostyki oraz terapii schorzeń ginekologicznych i ogólnoustrojowych, wpływających niekorzystanie na procesy związane z prokreacją.

Ważną rolę odgrywa tu wywiad i standaryzacja objawów cyklu miesięcznego kobiety. W tym celu wykorzystuje się Model Creighton (tzw. CREIGHTON MODEL System). Obserwacje zebrane pod nadzorem certyfikowanego instruktora Modelu Creighton są następnie analizowane i interpretowane przez lekarza specjalistę. Po uwzględnieniu dalszych metod diagnostycznych, m.in. hormonalnej diagnostyki cyklu płciowego, ultrasonografii czy badania nasienia męskiego, lekarz specjalista realizuje indywidualny dla każdej pary plan leczenia, dzięki czemu terapia jest całkowicie spersonalizowana.

Prowadzona szczegółowa diagnostyka płodności kobiety i mężczyzny (diagnostyką i ewentualnym leczeniem zawsze objęci są obydwoje partnerzy) pozwala zidentyfikować wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu, których eliminacja prowadzi do przywrócenia pełnej funkcjonalności układu rozrodczego. Przyczynowe leczenie niepłodności obejmuje wiedzę nie tylko z zakresu ginekologii czy biologii układu rozrodczego, ale także immunologii, gastroenterologii, urologii, andrologii, alergologii, dietetyki i wielu innych dziedzin współczesnej medycyny. W razie potrzeby stosowane są wysoce specjalistyczne procedury z zakresu ginekologii operacyjnej. Jednym słowem jest to dobra medycyna.

NaProTechnologia znajduje zastosowanie w takich schorzeniach jak:

– niepłodność żeńska i męska

– zaburzenia hormonalne i owulacji

– zespół policystycznych jajników (PCOS)

– nawracające torbiele jajnika

– endometrioza oraz choroba Hashimoto

– nawracające poronienia (w tym poronienia nawykowe)

– zapobieganie porodom przedwczesnym

– depresja poporodowa

– zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)

– nieprawidłowe i/lub nieregularne krwawienia

– stała wydzielina śluzowa

– bolesne miesiączki i inne zaburzenia zdrowotne.