Skip to content

Historie pacjentów

Joanna i Rafał
„Czas mijał, a upragnione dzieciątko nie pojawiało się, co skłoniło nas do skorzystania  z pomocy Centrum Nowe Życie. Dzięki całościowemu i wnikliwemu podejściu do naszego zdrowia jako pary małżeńskiej i szybkiemu zdiagnozowaniu mojej choroby, a następnie wdrożeniu leczenia, w ciągu pół roku od pierwszej wizyty u lekarza naprotechnologa  poczęło się nasze dziecko. Okazało się, że przyczyną naszych niepowodzeń była bardzo zaawansowana endometrioza, z powodu której przez wiele lat doświadczałam ogromnego bólu fizycznego, a odwiedzając  kolejnych lekarzy słyszałam, że taka moja uroda. W Centrum Nowe Życie zostaliśmy potraktowani poważnie, z szacunkiem  oraz byliśmy aktywnymi partnerami lekarza w procesie leczenia.  Gorąco polecamy tą metodę wszystkim parom, nawet tym, którym inni lekarze nie dają już szans.”  

Dominika i Darek
“Na pytanie co to jest NaProTechnologia odpowiadam: to mapa mojego ciała, poznanie siebie. Wreszcie po 5 latach niewiedzy i poszukiwań, ktoś potraktował nas poważnie, nie pytając o przekonania religijne. Rozpoczęliśmy od spotkań z instruktorem Modelu Creighton – naszym opiekunem, który nauczył prowadzenia obserwacji oraz towarzyszył, gdy bywało ciężko, mozolnie, czasem lały się łzy niemocy i strachu. Po trzech miesiącach obserwacji, lekarz naprotechnolog postawił diagnozę, bardzo szczegółowo wytłumaczył przyczynę naszej niepłodności, przepisał niezbędne leki oraz zlecił wprowadzenie diety z eliminacją alergenów pokarmowych. Została przeprowadzona skomplikowana operacja ginekologiczna, która w moim odczuciu, uratowała mi życie. Zanim rozpoczęliśmy leczenie w ramach NaProTechnologii stosowano względem nas sztampowe podejście, a my czuliśmy się jakby testowano na nas leki, co wywołało czasową utratę wzroku, stan przedcukrzycowy oraz lęk, że nigdy się nie uda. Dziś dziękuję wspaniałemu Mężowi, mądrej Mamie i oddanej instruktorce, że coś o sobie wiem, mam czym żyć i do czego dążyć. Wierzę, że nasze starania będą nagrodzone.”

Maria i Marek
„Pan Bóg skierował nasze kroki do Centrum Nowe Życie, gdzie rozpoczęliśmy proces nauki obserwacji cyklu z instruktorką Modelu Creighton. Poprzez swój profesjonalizm, wiedzę i doświadczenie, spotkania były wyczekiwane oraz pełne fachowej porady. Instruktorka dawała nam wsparcie, którego nigdy wcześniej nie otrzymaliśmy. Otwartość i chęć współpracy sprawiały, że czuliśmy się wyjątkowo. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim pracującym w Centrum Nowe Życie a my z całego serca dziękujemy.”

Ania i Mariusz
„Po zawarciu sakramentu małżeństwa od początku byliśmy otwarci na nowe życie w naszej rodzinie, jednak pojawiły się problemy z poczęciem. Ze względu na nasze przekonania, naturalne metody leczenia oraz adopcja były jednymi akceptowanymi rozwiązaniami. Zdecydowaliśmy się na NaProTechnologię. Podjęty trud nauki wykonywania obserwacji wg Modelu Creighton, w połączeniu z leczeniem prowadzonym przez lekarza naprotechnologa, przyniosły upragniony rezultat. W lutym tego roku urodziła się nasza ukochana córeczka.”

Agata i Dawid
„Jesteśmy małżeństwem od przeszło 4 lat, o upragnione potomstwo staraliśmy się trzy lata. Zanim zdecydowaliśmy się na NaProTechnologię mięliśmy za sobą bezskuteczne tradycyjne leczenie u ginekologa, które po przeszło roku zakończyło się propozycją inseminacji. Postanowiliśmy zawierzyć Bogu i zacząć raz jeszcze od zera, tym razem z NaProTechnologią. Początkowo byliśmy nieufni i sceptyczni, zawiedzeni poprzednim leczeniem, dlatego niespodziewany sukces już po półrocznej terapii (3 miesiące od włączenia właściwego leczenia) bardzo nas zaskoczył. Dziś, z radością oczekując na narodziny naszego synka, dziękujemy Bogu, że postawił na naszej drodze właściwych ludzi.”

Magda i Rafał
„Po kilku latach bezskutecznych starań o poczęcie oraz niezliczonych wizytach u lekarzy, którzy bez jednoznacznej diagnozy kierowali nas na drogę inseminacji lub in vitro dowiedzieliśmy się o naprotechnologii i działającym w Bydgoszczy Centrum Nowe Życie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ze strony instruktorki modelu Creightona oraz interdyscyplinarnego zespołu specjalistów (lekarz ginekolog, dietetyk, psycholog), którzy w profesjonalny sposób podeszli do diagnostyki i rozwiązania naszego problemu nareszcie poczuliśmy się otoczeni ludźmi, którzy realnie chcą nam pomóc. W kwietniu bieżącego roku, po dziewięciu miesiącach tak praktykowanej rzetelnej medycyny i ogromnego wsparcia, które zaoferowała nam naprotechnologia dowiedzieliśmy się, że na świat przyjdzie nasze upragnione szczęście. Dziś wiemy, że wybraliśmy możliwie najlepszą drogę.”

Karolina i Krzysztof
„Jesteśmy małżeństwem z 11-letnim stażem. Zaraz po ślubie zaczęliśmy starać się o poczęcie. Niestety przez te wszystkie lata bezskutecznie, pomimo że korzystaliśmy z pomocy naprawdę renomowanych ginekologów. W październiku 2018 trafiliśmy do doktora Jacka Skórczewskiego, naprotechnologa, współpracującego z Centrum Nowe Życie w Bydgoszczy. Okazało się, że cierpię na insulinooporność oraz mam bardzo duży niedobór progesteronu. Lekarz skierował nas na naukę obserwacji cyklu według Modelu Creightona, w celu spersonalizowania całego procesu leczenia. Następnie zostaliśmy skierowani do dietetyk Justyny Lewickiej. Dzięki podaniu leków, uzupełnieniu niedoboru progesteronu, obserwacjom cyklu oraz diecie, której celem było poprawienie wyników moich i męża, po zaledwie kilku miesiącach udało się zajść w ciążę. Córeczka jest zdrowa, a rozwiązanie planowane jest na 29 stycznia 2020 roku. Uważamy, że wpływ diety na nasze zdrowie był zbawienny”.