Skip to content

Aktualności

 
Centrum Nowe Życie, przy współudziale Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizuje projekt ZROZUMIEĆ KOBIETĘ, którego celami są:
 
– wzrost świadomości prozdrowotnej w zakresie troski o płodność, zdrowia rozrodczego i ginekologicznego kobiet w wieku 18-45 lat z województwa kujawsko-pomorskiego, wyrażający się poprzez umiejętność prowadzenia obserwacji według Modelu Creightona,
 
– promocja działań Województwa Kujawsko-Pomorskiego z zakresu edukacji i bezpieczeństwa publicznego ukierunkowanych na kształtowanie właściwych postaw funkcjonowania społecznego w sytuacji występowania zagrożeń epidemiologicznych.

Dofinansowanie projektu przez Województwo Kujawsko-Pomorskie wynosi 50%.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WK-P na lata 2014-2020.

 
 
 
 
 
 
 

W imieniu Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Centrum Nowe Życie serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym projekcie Studentko! Poznaj siebie! Szczegóły na załączonym plakacie.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na maila kontakt@nowe-zycie.pl (przesyłając imię, nazwisko oraz dane kontaktowe) lub telefonicznie pod numerem 52 510 89 00. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 
 

W odpowiedzi na wiele pozytywnych sygnałów, które otrzymaliśmy od uczestników pierwszych warsztatów „Nadzieja na nowe życie – spotkanie dla par marzących o rodzicielstwie”, które odbyły się 8 grudnia 2018 r., postanowiłyśmy zorganizować kolejną edycję, oczywiście z udziałem Justyny Kuczmierowskiej i Przemka Gorzelaka. Jeżeli chcecie się dowiedzieć się jak było w grudniu, zapraszamy na facebookową relację.

Wstępny termin warsztatów: kwiecień 2019 r.

Lista uczestników ograniczona.

Zapraszamy do zapisów!

mailowo kontakt@nowe-zycie.pl lub telefonicznie + 48 52 510 89 00

 

 

Relacja z warsztatów
Za nami pierwsza edycja warsztatów psychologicznych dla par oczekujących na poczęcie. Nasz Gość – Justyna Kuczmierowska, psycholog i współautorka książki „Nadzieja na nowe życie”, podzieliła się ze słuchaczami swoim doświadczeniem niepłodności oraz drogą poszukiwania spełnionego życia w problemie długotrwałego braku upragnionego dziecka. Z wielką pasją i zaangażowaniem mówiła o tym, że mimo trudności, wyzwań, braku gwarancji, jak dalej potoczy się życie rodziny starającej się o dziecko, są sposoby na to, by pełniej i piękniej żyć oraz lepiej radzić sobie z codziennością w oczekiwaniu na spełnienie.

W części warsztatowej, ze względu na odmienne natury 😊, pary zostały podzielone na grupę kobiecą i męską, z którymi pracowali Justyna Kuczmierowska i Przemek Gorzelak, psycholog na co dzień współpracujący z naszym Centrum. Głosy energicznych rozmów, częste wybuchy śmiechu, rumieńce na twarzach oraz znaczące spojrzenia małżonków na siebie podczas wspólnego podsumowania warsztatów mówią same za siebie.

Dziękujemy za wszystkie miłe, powarszatowe słowa. Są one dla nas ogromną radością i dodają skrzydeł do dalszej pracy. Życzymy wszystkim parom pięknego i pełnego życia w oczekiwaniu na spełnienie.

 

 

 

 

 

09.06.2018 w godz 9:00-14:00 odbędzie się Sympozjum “Interdyscyplinarne aspekty obrony życia ludzkiego” w “Domu Polskim” przy ulicy Grodzkiej 1 w Bydgoszczy.